+420 776 280175 | +48 888 742 719
beata@popradze.pl

Jarmark Bożonarodzeniowy: magia świąt w sercu czeskiej Pragi

Z przewodnikiem po Pradze.

Jarmark Bożonarodzeniowy: magia świąt w sercu czeskiej Pragi

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze to niezapomniane doświadczenie, które sprawia, że miasto świeci blaskiem świątecznych dekoracji, a ulice wypełniają się aromatem tradycyjnych przysmaków. Zaplanuj wizytę w Pradze podczas świąt, nie przegap tego magicznego wydarzenia. Poniżej znajdziesz przewodnik po praskich jarmarkach Bożonarodzeniowych oraz wskazówki dotyczące zwiedzania tego urokliwego miasta po polsku.

Praski Jarmark Bożonarodzeniowy: tradycja i rzemiosło

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze to prawdziwa uczta dla zmysłów. Prawie każdy plac miasta zamienia się w świąteczny targ, który oferuje szeroki wybór ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, lokalnych smakołyków oraz unikalnych prezentów. Stojące na placach drewniane stragany, obsypane świątecznymi światełkami, tworzą niepowtarzalny klimat, przenosząc odwiedzających w magiczną atmosferę świat Bożego Narodzenia.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Centrum Historycznym Pragi

1. Jarmark bożonarodzeniowy na rynku Starego Miasta (Staroměstské náměstí) największy i najbardziej znany z praskich jarmarków.

Termin: Uroczyste otwarcie z rozświeceniem pięknej 27 metrowej choinki nastąpi w sobotę 2.12.2023
Jarmark potrwa do 6.1.2024, otwarty od 10:00 do 22:00
Opis: Największy jarmark w samym sercu Starego Miasta, przez światowe media określany jako jeden z najwspanialszą atmosferą świąteczną na świecie. Jarmarki na Staromaku oferują tradycyjne smakołyki, wyroby rękodzieła i akcje kulturalne. Niezapomniany klimat pod olbrzymią choinką, która otoczona jest wspaniałą architekturą na pewno zrobi wrażenie.

2. Jarmark na Placu Wacława (Václavské náměstí)

Termin: 2.12.2023 – 6.1.2024, od 10:00 do 19:00
Opis: Podzielony na dwie części, w okolicach pomnika św.Wacława i na dole przy Mustku. Wszędzie wspaniałe ozdoby świąteczne, piękne oświetlenie. Ten jarmark to świetne miejsce na zakupy prezentów i degustację lokalnych potraw. W tym roku dominować będą na straganach tradycyjne ozdoby jak bombki, świeczki, czy wyroby rzemieślnicze.

3. Jarmark na Placu Republiki (Náměstí Republiky)

Termin: 25.11. do 24.12.2023, od 10:00 do 19:00
Opis: mniejszy, bardziej spokojny ale urokliwy jarmark, na przeciwko centrum handlowego Palladium. Doskonałe miejsce na przerwę między głównymi atrakcjami turystycznymi


Jarmarki Bożonarodzeniowe z dala od turystycznych tłumów

1. Jarmark na Náměstí Míru (stacja metra Náměstí Míru)

Termin: 20.11. do 24.12.2023, od 10:00 do 19:00
Opis: Malowniczy plac z neogotyckim kościołem św. Ludmiły. Idealne miejsce dla tych, którzy cenią kameralną atmosferę.

2. Jarmark na Náměstí Jiřího z Poděbrad (stacja metra Jiřího z Poděbrad)

Termin: 29.11.2023 – 23.12.2023, od 10:00 do 20:00
Opis: Popularny wśród mieszkańców Pragi jarmark, który oferuje nie tylko tradycyjne smakołyki, ale również ekologiczne produkty i lokalne specjały.

Jarmark Bożonarodzeniowy – świąteczne przysmaki

Odwiedzając Pragę w grudniu koniecznie skorzystaj z okazji i wypróbuj pełną ofertę najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych. Wzbogać doznania i koniecznie spróbuj świątecznych przysmaków:

Svařák: tradycyjne, aromatyczne grzane czerwone wino. Podgrzewane z przyprawami, bakaliami, czasami wzbogacany śliwowicą .

Punč: grzany aromatyczny napój z rumem lub w wersji nie zawierającej alkoholu

Medovina: grzane miody pitne o korzennych nutach.

Trdelník: Chrupiące ciasto drożdżowe wypiekane na specjalnych rusztach nad węglem drzewnym. Często posypane cynamonem, migdałami i wanilią. W ofercie znajdziemy też trdelnik podawany z lodami lub czekoladą i bitą śmietaną, również wyśmienite.

Langoš: Placki drożdżowe smażone w głębokim oleju, idealne z różnymi dodatkami.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Pradze to może być niezapomniane doświadczenie kulinarne. W trakcie świątecznego sezonu Praga staje się jeszcze bardziej magiczna. Wspaniałe dekoracje świetlne, aromatyczne przysmaki i unikalna atmosfera tworzą tę niezwykła magię świąt.

Przewodnik po Pradze po Polsku: Odkrywaj Miasto z Profesjonalnym Przewodnikiem

Planując wizytę w Pradze w czasie świąt, warto zobaczyć jej najważniejsze zabytki w niezwykłej bożonarodzeniowej scenografii. Zupełnie inaczej będzie prezentował się Zamek czy malownicze uliczki, w zimowej aurze, dodatkowo pięknie ozdobione i rozświetlone. Spacerujesz po Pradze i napawasz się wspaniałą atmosferą tego miasta, ale pamietaj, że wielką wartością dodaną jest skorzystanie z usług miejscowego przewodnika po polsku. To doskonały sposób na lepsze zrozumienie historii, kultury i tajemnic tego urokliwego miasta. Profesjonalny przewodnik oprowadzający w języku polskim pokarze Ci najważniejsze atrakcje Pragi, dzieląc się fascynującymi opowieściami i ciekawostkami. Zapraszam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *